O nas

Przedsiębiorcza Kobieta inspiracją dla każdej z nas…

“Przedsiębiorcza Kobieta” to ogólnopolski innowacyjny projekt Studenckiego Forum Business Centre Club stworzony specjalnie dla kobiet, które pragną się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać inspirację od osób, które osiągnęły już sukces w biznesie.

Przedsiębiorcza Kobieta to projekt  odbiegający w swojej formie od dotychczas organizowanych w Polsce inicjatyw. Priorytetem  przy realizacji projektu jest odejście od konwencji typowych szkoleń, warsztatów i stworzenie wydarzenia, które stanowi dla uczestniczek podstawę do nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami, które osiągnęły już sukces w biznesie.

Do współpracy zapraszamy osobistości na co dzień związane z przedsiębiorczością – kobiety sukcesu, które dzieląc się swoimi doświadczeniami przybliżają uczestniczkom zasady funkcjonowania w świecie biznesu. Atmosferę spotkań umilają różne atrakcje: show barmański, muzyka na żywo, pokazy taneczne czy kosmetyczne.

Ogólnopolska Menedżer Projektu Przedsiębiorcza Kobieta – Katarzyna Frelik tak opisuje jego charakter:

„ Gdybym miała powiedzieć kim jest przedsiębiorcza kobieta, powiedziałabym, że jest nią każda z nas. Dla mnie kobieta kryje w sobie ogromne pokłady przedsiębiorczości. Mamy zdolności organizacyjne, potrafimy działać pod presją czasu, załatwiamy kilka spraw na raz i zdecydowanie potrafimy liczyć pieniądze, ale brakuje nam tylko jednego… Wiary we własne możliwości… I dlatego właśnie powstał projekt Przedsiębiorcza Kobieta. Jest to projekt, który przybliża kobietom działanie wielu biznesów, pokazuje ich ludzką stronę. Nie trzeba być Janem Kulczykiem aby otworzyć własny biznes, ani wielkim umysłem aby osiągać sukcesy. Trzeba tylko uwierzyć w siebie. Na tych spotkaniach odsłaniamy tajemnice kobiet biznesu oraz ich sukcesów. Pokazujemy jak godzą życie prywatne z zawodowym. Pomagamy znaleźć inspirację, pasję w życiu, a razem z nią szczęście.

Czasem do zmiany brakuje tylko małego kroku, niewielkiego bodźca, inspiracji… – tym właśnie jest dla mnie projekt Przedsiębiorcza Kobieta, na którego spotkania z całego serca zapraszam.”

Jak wyglądają spotkania Przedsiębiorczej kobiety?

Spotkania odbywają się cyklicznie – średnio raz w miesiącu i każde z nich składa się z części szkoleniowej bezpośrednio związanej z obowiązującym tematem (2,5 h), części inspirującej (1h) polegającej na rozmowie z kobietą sukcesu oraz przerwy integracyjnej, a niejednokrotnie również atrakcji takich jak np. pokazy taneczne. Taka forma pozwala na stworzenie wydarzeń atrakcyjnych i wyjątkowych, na których każda kobieta może znaleźć coś dla siebie – rozwijać się, poznać ciekawych ludzi i spędzić miło czas.

Kim są uczestniczki naszych spotkań?

Uczestniczkami spotkań są kobiety w różnym wieku – od studentek po aktywne zawodowo kobiety chcące rozwijać swoją osobowość, zdobywać umiejętności ułatwiające poruszanie się w świecie przedsiębiorczości. Celem Projektu jest, aby kobiety nie bały się własnych możliwości i umiały je efektywnie wykorzystywać.

W 2010 roku Projekt Przedsiębiorcza Kobieta otrzymał nagrodę za PROjekt Roku 2010 (przeczytaj więcej).

Studenckie Forum Business Centre Club

SFBCC istnieje od 1991 roku i w chwili obecnej działa w 20 Regionach Polski. Zrzesza ok. 450 członków, których misją jest propagowanie idei przedsiębiorczości w środowisku młodych osób, chcących się rozwijać. Jako część największej organizacji lobbingowej w Polsce – Business Centre Club – ma możliwość stworzenia platformy łączącej doświadczonych przedsiębiorców, z osobami, które rozpoczynają swoją drogę do kariery. Dzięki temu realizowane projekty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i stanowią rzetelne i atrakcyjne narzędzie do rozwoju przedsiębiorczości uczestników.

_______________________________________________________________________________

Materiały do pobrania:

Nasz logotyp do pobrania znajduje się tutaj. Prosimy o przesyłanie nam logotypów bez tła.

Zapraszamy na spotkanie.